ZIELONA GÓRA:

Prezydent: jestem pełen podziwu dla posła Materny

– Każdy z parlamentarzystów powinien zrobić teraz listę i pokazać: to, to i to wywalczyłem. Nie dzielę polityków partiami, tylko na skutecznych i nieskutecznych – mówi Janusz Kubicki, który w audycji Prezydent na 96 FM cieszył się, że znalazły się pieniądze na remont mostu w Cigacicach.

O rządowym wsparciu, które sięgnie 12 mln zł, czyli ok. 80% inwestycji przekazał w minionym tygodniu Jerzy Materna. – To nie jest obietnica wyborcza – podkreślił w audycji Prezydent na 96 FM gospodarz miasta.

Inicjatywa nie leżała po żadnej innej stronie, jak po stronie miasta. Nie powiatu, tylko miasta. Wywalczyliśmy gigantyczne pieniądze. Pamiętam, jak burmistrz Sulechowa i starosta mówili, jak ten most jest ważny. Czekam teraz na inicjatywę z ich strony. (…) To nie jest obietnica wyborcza, jeśli ktoś tak mówi, to jest mi przykro i smutno.Janusz Kubicki

Prezydent zaznaczył, że deklaracja za chwilę znajdzie odzwierciedlenie w dokumentach. W audycji padło pytanie czy do inwestycji dołożą się gminy ościenne. Janusz Kubicki jest sceptyczny.

Oni wszyscy są gotowi przyjść przecinać wstęgi (…) Tutaj ja jestem pełen podziwu dla posła Materny. On te pieniądze wywalczył. Teraz każdy parlamentarzysta powinien zrobić listę i powiedzieć: to, to i to wywalczyłem. Każdy ma do tego prawo. Ja nie dzielę parlamentarzystów na partie, tylko na skutecznych i nieskutecznych. Mieszkańcy sami mogą sobie odpowiedzieć na to pytanie.Janusz Kubicki

Więcej na ten temat w całej audycji Prezydent na 96 FM na portalu wZielonej.pl i na Facebooku. Program w każdą środę o 12:30. Do tematu wrócimy w czwartek. Gościem Rozmowy na 96 FM będzie poseł Jerzy Materna.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: