LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Pracownicy UZ docenieni. Najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe

Ponad 30 pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego docenionych i odznaczonych Krzyżami Zasługi oraz medalami za Długoletnią Służbę. Były też ordery Komisji Edukacji Narodowej – te trafiły do 9 pracowników naszej uczelni. Wyróżnienia przyznano podczas środowego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Decyzją prezydenta do Zielonej Góry trafił jeden Srebrny Krzyż Zasługi. Doceniono nim profesora Piotra Kułyka, obecnego dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania UZ.

Człowiek zawsze wykonuje swoje obowiązki, stara się je wykonywać jak najlepiej, ale zawsze miło jest i zawsze to jest taka fajna rzecz, kiedy okazuje się, że gdzieś to ktoś zauważa i jest to docenione. Że jakaś instytucja zewnętrzna takie kwestie podnosi i że jest rzeczywiście taka możliwość uzyskania tego odznaczenia.

Wśród wyróżnionych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazł się natomiast dr Zbigniew Binek. Ekonomista Uniwersytetu Zielonogórskiego zaznaczył, że to zaszczyt nie tylko dla niego, ale również dla jego uczelnianych współpracowników.

Wniosek o nagrodę złożyłem kiedy jeszcze nie było sytuacji pandemicznej. Dzisiaj bardzo miło jest mi zobaczyć koleżanki i kolegów, którzy również zostali wyróżnieni. Oczywiście bardzo duży zaszczyt, bo takie coś zdarza się bardzo rzadko. To już dużo lat pracy, które przepracowałem na uniwersytecie zostało w jakiś sposób docenione i z tego tytułu bardzo się cieszę.

Odznaczenia, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył wojewoda lubuski. Władysław Dajczak podkreślił, że każde z tych wyróżnień jest dowodem na niezwykle wysoki poziom nauczania na Uniwersytecie Zielonogórskim. A co za tym idzie także kwalifikacji jego pracowników.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: