ZIELONA GÓRA:

Praca, w której nie ma nudy? Służba w policji

– Tutaj każdego dnia robimy coś innego, nie możliwości, żeby popaść w rutynę. Adrenaliny też ta praca dostarcza – zachęca do wstąpienia w szeregi policji podinsp. Małgorzata Barska z biura prasowego zielonogórskiej KMP.

Minuta i 41 sekund – tyle lub mniej czasu potrzeba, by zaliczyć test sprawności fizycznej podczas naboru do policji. Osoby, które myślą o wstąpieniu do służby, będą mogły spróbować swoich sił.

Lubuska policja organizuje próbne testy dla kandydatów. Najbliższy odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Zielonej Górze.

Jakie kryteria poza sprawnością fizyczną musi spełnić przyszły funkcjonariusz?

Zgodnie z przepisami, w policji może służyć jedynie obywatel naszego kraju, o nieposzlakowanej opinii. Przeszłość kandydata zostanie sprawdzona, skontrolowane będzie to, czy nie przewija się jego nazwisko w sprawach kryminalnych. Taka osoba nie może być skazana prawomocnym wyrokiem, musi korzystać z pełni praw publicznych.podinsp. Małgorzata Barska, KMP w Zielonej Górze

Przyszły policjant mieć też średnie wykształcenie, choć matura nie jest koniecznością.

W Zielonej Górze większość funkcjonariuszy ma wyższe wykształcenie, a spora część naszych policjantów jest absolwentami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od lat współpracujemy z uczelnią, przygotowujemy dni otwarte, gdzie pokazywaliśmy naszą pracę od kuchni.podinsp. Małgorzata Barska, KMP w Zielonej Górze

Tor sprawnościowy będzie do pokonania w najbliższą środę, w godzinach 11:00-13:00, w sali gimnastycznej przy ulicy Strzeleckiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: