ZIELONA GÓRA:

Praca szuka człowieka. W Zielonej Górze już po raz szósty

Centrum Integracji społecznej organizuje kolejną edycję Targów Pracy, na których pracodawcy będą poszukiwać potencjalnych nowych pracowników. W tym roku oferta jest wyjątkowo bogata. 

Współorganizatoramitargów jest Powiatowy Urząd Pracy i Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Pomoc w zatrudnieniu oferują zielonogórskie zakłady pracy, agencje pośrednictwa pracy i zatrudnienia, biura doradztwa zawodowego, różnego rodzaju stowarzyszenia, policja, straż graniczna, czy też liczne sieci handlowe z Poznania, Warszawy i Zielonej Góry.

Podczas targów odbędzie się też seminarium dla przedsiębiorców, w tym roku poświęcone aktywnym formom pomocy oferowanym przez Powiatowy Urząd Pracy oraz osobom uzależnionym w środowisku pracy. Osoby bezrobotne poszukujące innej drogi zatrudnienia będą mogły uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach dotyczących zakładania spółdzielni socjalnych.Wacław Hansz, dyrektor Centrum Integracji Społecznej

VI Zielonogórskie Targi Pracy odbędą się w środę 7. marca o godz. 10:00 w siedzibie Centrum Integracji Społecznej na ul. Staszica 4.

Od dwóch lat CIS zajmuje się też projektem “Lepsze jutro”, którego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia 402 osób z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielona Góra (tj. gminy: Zielona Góra, Sulechów, Czerwieńsk, Świdnica, Zabór), zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przygotowanie ich do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy i w społeczeństwie.

To jest oferta adresowana do osób długotrwale zatrudnionych, a więc takich, które co najmniej w okresie ostatnich dwóch lat przez 12 miesięcy były zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy, czyli osoby zakwalifikowane do tzw. trzeciego profilu pomocy, a także zwolnione z zakładów karnych, uzależnione od alkoholu, niepełnosprawne lub bezdomne.Wacław Hansz, dyrektor Centrum Integracji Społecznej

Takie osoby szkolone są w sześciu specjalizacjach zawodowych: pracownik sklepowy, opiekun środowiskowy, opiekun dziecka, pracownik budowlany, pracownik fizyczny (tylko dla niepełnosprawnych posiadających orzeczenie), a także pracownik gospodarczy.

Więcej na temat Targów Pracy, a także programu “Lepsze jutro” w rozmowie z Wacławem Hanszem, dyrektorem Centrum Integracji Społecznej.

Wacław Hansz, dyrektor CIS

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00