ZIELONA GÓRA:

Poznaj kraje świata z Lyadą. Na początek Panama

Stany Zjednoczone, Japonia, Zimbabwe, czy Indie, to kraje odległe, nie tylko geograficznie, ale i kulturowo. Już wkrótce będzie można jednak poznać je nieco bliżej. Umożliwi to fundacja Lyada, która organizować będzie spotkania z obcokrajowcami w ramach projektu COOLTURALNA ZIELONA GÓRA.

Na pierwszy ogień idzie Panama, kraj leżący w Ameryce Środkowej. To stamtąd do Polski przeniosła się Wahili Chari-Arcia, na co dzień mieszkająca i pracująca w Zielonej Górze. Od niej dowiemy się m.in., że tamtejsza kultura, mimo, iż wydaje się egzotyczna, wcale nie różni się diametralnie od naszej.

Pierwsze spotkanie, na które, wraz z rodzicami, zostaliśmy zaproszeni przez fundację Lyada będzie o Panamie. Opowiem o kulturze, czy też atrakcjach turystycznych. Postaram się przybliżyć panujące tam zwyczaje, a one niewiele różnią się od tego co mamy w Polsce. Wahili Chari-Arcia

Wspomniane spotkanie to inauguracja serii rozmów z mieszkańcami wielu państw. O inauguracji projektu COOLTURALNA ZIELONA GÓRA mówi jedna z organizatorek, Agnieszka Mikołajska z fundacji Lyada.

Jest to projekt edukacyjny, który ma na celu pogłębienie wiedzy na temat różnych państw. Zauważamy, że w Zielonej Górze pojawia się coraz więcej obcokrajowców. Przyjeżdżają nie tylko do pracy, ale też tutaj mieszkają. Chcemy, żeby ludzie się tolerowali i akceptowali. Temu służy edukacja. Jeśli jej nie ma to na człowieka można patrzeć przez różne mity kulturowe..Agnieszka Mikołajska - Fundacja Lyada

Spotkanie, w trakcie którego posłuchać będzie można ciekawostek kulinarnych, turystycznych, czy kulturowych o Panamie w piątek 28 czerwca o 18:00 w Mediatece Góra Mediów. Więcej w całe rozmowie, która poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X