ZIELONA GÓRA:

Powstanie stowarzyszenie żużlowych miast

We wtorek w Zielonej Górze spotkali się przedstawiciele miast, w których obecny jest żużel. Samorządowcy w Palmiarni dyskutowali nie tylko między sobą, ale również z obecnymi na spotkaniu żużlowymi działaczami.

– Jak któryś z prezydentów ma dobry pomysł i go zrealizował, to dlaczego inni mają nie skorzystać – powiedział w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki.

Włodarz Zielonej Góry był gospodarzem wtorkowego spotkania. W audycji Radia Index mówił o głównych problemach, z którymi mierzą się samorządy, które wspierają sport żużlowy.

Dla nas najważniejsze są kwestie infrastrukturalne, czyli jakie wymogi muszą spełniać stadiony. Kiedy i jak mogą się zmienić, żeby móc organizować wspaniałe widowiska. Jest to jeden z istotnych elementów, o którym samorządowcy mówią. Nie na wszystko nas stać, a czego oczekują żużlowy związek i telewizja. Drugi problem, to szkolenie dzieci i młodzieży. Rozmawiają o tym prezydenci nie tylko tych miast, gdzie jest ekstraliga.Janusz Kubicki

To nie pierwsze tego typu spotkanie gospodarzy miast. Poprzednie odbywały się w Lesznie, Grudziądzu i Gnieźnie. – Mówimy jednym głosem – przekonywał Janusz Kubicki.

Każdy z nas ma inne problemy, ale każdy z nas ma też różne rozwiązania. Tarnów ma problem ze stadionem, chciałby wrócić do ekstraligi. Lublin, Grudziądz, a także i Zielona Góra w pewnym sensie też ma ten problem. Modernizacja u nas też nie jest zakończona. Ponadto szukamy miejsca na mini tor, a zdaje się, że znajdziemy rozwiązanie. Chodzi o to, żeby adepci, którzy mają w przyszłości zastąpić Dudka czy Protasiewicza, mieli gdzie rozpocząć swoją przygodę ze sportem żużlowym.Janusz Kubicki

Kolejnym krokiem ma być powołanie stowarzyszenia miast wspierających rozwój sportu żużlowego. miast. Następne spotkanie prezydentów planowane jest na początku marca we Wrocławiu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: