ZIELONA GÓRA:

Powstają tu kamienne kaktusy, łapacze snów i zwierzaki z bibuły. W Domu Harcerza nikt się nie nudzi!

Czas spędzony w wakacje może być pełen atrakcji nawet bez wyjazdów poza miasto. Dla dzieci, które pozostały w Zielonej Górze, bogatą ofertę przygotował Dom Harcerza. Od poniedziałku nauczyciele z placówki prowadzą zajęcia z różnych dziedzin, np. plastyki czy tańca.

Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże – miejsca na razie zostały wypełnione. W pierwszych dwóch turnusach weźmie udział 48 uczestników. Wszystko odbywa się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi.

Nauczyciele pracują stale z tą samą grupą dzieci. Zajęcia zmieniły trochę charakter – są bardziej opiekuńczo-wychowawcze, aczkolwiek oczywiście staramy się, aby były atrakcyjne i interesujące. W tym tygodniu mamy teatr, sztukę dekoracyjną, fotografię, zajęcia taneczne, elementy modelarstwa. Jest trochę różnorodności.

Dzieci biorą udział m.in. w zajęciach Pracowni Eko Animacje, gdzie pod okiem Marty Pohrebny uczą się robić dekoracje z naturalnych materiałów, np. kamieni i rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię.

Dzieciaki mają w takich zajęciach dużą różnorodność. Staramy się tak je przygotować, żeby i te dzieci, które pałają miłością do zajęć manualnych, i te, które nie, miały możliwość się sprawdzić. Dzisiaj robimy kaktusy w doniczkach, jutro będą łapacze snów, ale też haftowaliśmy, a w poniedziałek pracowaliśmy z liternictwem. Fajne jest to, że dzieci łapią takiego bakcyla – dziewczynki wczoraj po zajęciach z haftu stwierdziły, że same chcą mieć takie niteczki i sobie coś tam w domu zrobić.

Posłuchajmy jeszcze, jak idzie najmłodszym wykonywanie ozdób i co myślą o warsztatach.

Wakacyjne zajęcia w Domu Harcerza odbywają się w sześciu tygodniowych turnusach i potrwają do 21 sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: