LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Powrót Zastalu na parkiet, powrót “Miłego” do Zielonej Góry

Enea Zastal BC Zielona Góra powraca na ligowe parkiety. Powraca  – dodajmy – po przymusowej przerwie. Czterech naszych koszykarzy przechodziło koronawirusa, więc odwołano jeden mecz w polskiej lidze i jeden w VTB.

Dziś jednak w hali CRS na pewno zagramy. Rywalem zastalowców będzie King Szczecin. Trenerem szczecińskiej ekipy jest doskonale znany w Zielonej Górze Arkadiusz Miłoszewski, który jeszcze do niedawna był w szerokim sztabie trenerskim. Teraz prowadzi samodzielnie Kinga. „Miłego” pytamy, czy odczuwa jeszcze przed samym spotkaniem sentyment do Zielonej Góry?

Ja dopiero to będę wiedział, czy zaniknie. Na razie jest, bo wracam do hali, w której spędziłem kilka lat. Pracowałem przy najlepszym baskecie. Sentyment jest, rodzina i znajomi są w Zielonej Górze. a czy wyłączy się to w momencie pierwszego podrzucenia piłki, to dopiero się przekonam.

Jeśli chodzi o sam mecz Miłoszewski jest bardzo ostrożny w ocenianiu szans swojej drużyny. Powód? Szpital w Kingu. Dziś nie zagra aż pięciu czołowych graczy zespołu ze Szczecina.

Wygrana w Zielonej Górze to ogromny sukces, ale ja mierze swoje siły na sytuację w zespole. A mam ją bardzo zła. Z tych kontuzjowanych zawodników mógłbym zrobić solidną piątkę. Nie ma kontuzjowanych Kuby Schenka, Jay Threatta. Nie zagra Malachi Richardson, Kacper Borowski i Sheron Dorsey-Walker. Przy bardzo krótkiej ławce, bo mam 10 ludzi, do trenowania, taki mam obraz. To mnie bardzo martwi.

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 18 w hali CRS-u.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: