LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Powalczą o lepsze życie dla seniorów

Chcą walczyć o lepsze życie dla seniorów! Wczoraj w ratuszu zebrała się Zielonogórska Rada Seniorów. Liczy piętnaście osób. Jej członkowie odebrali nominacje z rąk włodarza miasta.

Nowe ciało ma być organem doradczym przy zielonogórskiej Radzie Miasta. Taką nadzieję wyraził uczestniczący w uroczystościach prezydent Janusz Kubicki.

Rada Seniorów to jest to gremium, abyśmy mogli skorzystać z ich doświadczenia. Oni mogą w wielu punktach mogą wskazać nam drogę, wyjaśnić, co robimy źle. Będą nam doradzać nie tylko w kwestii seniorów, ale również w sprawach całego miasta. 

Czego dziś najbardziej potrzeba seniorom? Jak mówili jest wiele tzw. małych problemów, których rozwiązanie ułatwiłoby życie. Mówi jeden z przedstawicieli Zielonogórskiej Rady Seniorów Piotr Fabich.

Więcej na terenie miasta powinno być takich miejsc, gdzie senior może przyjść w ciągu dnia, spotkać się i poprzebywać. Takich miejsc brakuje, bo nie zawsze ten pieniądz jest najważniejszy. Potrzeba bliskości drugiego człowieka w starszym wieku jest duża, więc nie zapominajmy o tym.

Rada wybrała nowe władze. Przewodniczącym został Czesław Grabowski, były dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X