ZIELONA GÓRA:

Potrzeba trzystu wspaniałych! Rusza rejestracja wolontariuszy

12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab w Zielonej Górze już rozpoczął przygotowania do tego wydarzenia. Ruszyły zapisy wolontariuszy. W mieście, wzorem lat ubiegłych pojawi się ponad 300 wolontariuszy.

Kolejny raz szefem zielonogórskiego sztabu WOŚP został radny Filip Gryko, który już teraz zachęca do rejestracji online. W planie jest też organizacja spotkań z chętnymi, do bycia wolontariuszami, którzy chcą zapisać się w tradycyjny sposób. Spotkania odbędą się w połowie listopada w zielonogórskim ratuszu. – Pomożemy Wam się zarejestrować, a także zrobić poprawne zdjęcie. Dziękujemy, że chcecie z nami grać i 12 stycznia w Zielonej Górze i zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci – mówi Gryko. O tym jak się zarejestrować online piszemy poniżej.

 1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
 • Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś opiekuna (rodzica) o założenie konta opiekuna wolontariusza.
 • Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz przystąpić do samodzielnego wypełnienia zgłoszenia.
 1. Podaj dane osoby pełnoletniej. Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail).Pamiętaj! Dane na tym etapie muszą być podane osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza. Dane niepełnoletniego wolontariusza opiekun będzie dodawał w dalszych krokach.
 2. Potwierdź rejestrację – kliknij w link aktywacyjny. Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę iwolontariusz.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Teraz możesz już się zalogować.
 3. Dodaj wolontariusza. „Dodaj kandydata na wolontariusza”– taki napis powinien pojawić się na niebieskim pasku. Widzisz? Świetnie! Czas przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 27. finału.
 4. Wybierz Sztab. Aby wybrać sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki. Wpisz nazwę miasta lub jego kod pocztowy. Kiedy już wybierzesz sztab, kliknij przycisk „Zapisz się do sztabu”.
 5. Formularz osoby kwestującej. Czas na drugi formularz – osoby kwestującej. Uwaga opiekunowie! To właśnie tutaj podajecie dane niepełnoletniego wolontariusza.Przygotuj swoje zdjęcie – pamiętaj, że jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać powyższych kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia.W formularzu będziesz poproszony o podanie danych osoby zgłaszającej się na wolontariusza – imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania, szkołę lub miejsce pracy. Wypełnione? Nie ma na co czekać – wysyłaj! Twoje zgłoszenie właśnie trafiło do sztabu, a Ty w skrzynce mailowej znajdziesz krótką wiadomość dotyczącą statusu zgłoszenia.
 6. Udaj się do sztabu aby potwierdzić dane. Skontaktuj się ze swoim sztabem lub sprawdź od niego wiadomość ponownie, logując się w bazie wolontariuszy.
 • W zakładce „Zgłoszenie” znajdziesz status swojego zgłoszenia.
 • W zakładce „Wiadomości” (koniecznie sprawdzaj!) znajdziesz informację „kiedy i gdzie” organizowane jest spotkanie, które ma na celu potwierdzenie danych i podpisania Oświadczenia wolontariusza (samo zgłoszenie nie jest jednoznaczne  z rejestracją w sztabie).

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: