ZIELONA GÓRA:

Posterunki obywatelskie dla porządku… w budżecie

Ruszają pierwsze spotkania z zielonogórzanami ws. Budżetu Obywatelskiego 2018. Radni miasta będą tłumaczyć zasady i przebieg BO w każdym z wyznaczonych obszarów.

Zmieniona uchwała o budżecie obywatelskim wprowadziła bowiem podział Zielonej Góry na 5 okręgów. Pokrywa się on z zasięgiem okręgów wyborczych. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać propozycje inwestycji na tych terenach, a w dalszym etapie BO – wybierać te do zrealizowania.

Tzw. posterunki obywatelskie to pomysł klubu radnych PO. Jest to zarówno forma akcji promocyjnej budżetu, jak i spotkanie informacyjne.

Pierwszy posterunek obywatelski już w środę, 16.08. w godzinach 15:00-17:00. Miejscem spotkania będzie ulica Ananasowa, obok Spółdzielni Mieszkaniowej “Zacisze”. Dotyczy ono całego okręgu, czyli m.in. alei Wojska Polskiego (oprócz numerów 1-9), ulicy Węgierskiej, Kossaka, Ceramicznej i II Armii.

Nadal można zgłaszać się do komisji społecznej, która będzie sprawdzać wnioski zgłoszone do BO. Liczy ona 10 członków, z czego po jednym reprezentancie ma Zielonogórska Rada Działalności Pożytku Publicznego, Młodzieżowa Rada Miasta i Zielonogórska Rada Seniorów. Pozostałych wybiorą radni spośród zgłoszonych mieszkańców. Prawo do udziału mają też organizacje pozarządowe i instytucje.

Zgłoszenie do komisji musi zawierać imię, nazwisko, adres, PESEL, numer telefonu i nazwę reprezentowanej organizacji. Należy dostarczyć je do biura rady miasta w ratuszu lub na adres biurorady@um.zielona-gora.pl. Termin zgłoszeń mija 22 sierpnia.

Poniżej informacja o zasięgach okręgów, w których będą się odbywać posterunki obywatelskie.

Download (PDF, 82KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: