KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Portret aktorki według Ewy Wiśniewskiej. Do posłuchania w „Norwidzie”

Gwiazdy sceny, małego i dużego ekranu, wspaniałe osobowości – o nich powstała książka „Aktorki. Portrety” autorstwa Łukasza Maciejewskiego. Krytyk filmowy zagości w bibliotece Norwida. Porozmawia z Ewą Wiśniewską.

Aktorka zadebiutowała w wieku 14 lat rolą w filmie „Kanał” Andrzeja Wajdy. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza i przez lata była związana z Teatrem Ludowym, Teatrem Kwadrat i Teatrem Nowym. Jest znana także z kreacji filmowych. Zagrała główną rolę w „Cudzoziemce” oraz postać Kurcewiczowej w „Ogniem i mieczem”. Wystąpiła też w serialach „Stawka większa niż życie” i „Lalka”. Obecnie gra w Teatrze Narodowym i współpracuje z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie.

Łukasz Maciejewski to dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny oraz autor książek. Publikuje swoje teksty m.in. na portalu Filmweb. Jest ekspertem telewizji HBO Europe. „Aktorki. Portrety” to zbiór jego wywiadów m.in. z Jadwigą Barańską, Krystyną Jandą i Anną Radwan. Z Ewą Wiśniewską rozmawiał na potrzeby wcześniejszej publikacji, „Aktorki. Spotkania”.

Spotkanie z Ewą Wiśniewską i Łukaszem Maciejewskim zakończy letni cykl „Z książką na leżaku”. Odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 18:00 w Sali Dębowej biblioteki Norwida.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: