ZIELONA GÓRA:

Porozumienie Jarosława Gowina o swoim wkładzie w Polski Ład: “Tworzymy wielki projekt odbudowy Polski po pandemii”

Nowy Polski Ład był tematem środowej konferencji Porozumienia Jarosława Gowina. Lubuscy działacze mówią o nim, że jest to przede wszystkim projekt odbudowy Polski po pandemii koronawirusa. Ma to być także szansa na spełnienie marzeń Polaków w kwestii życia w nowoczesnej Europie.

Jednym z aspektów, na który mieli wpływ członkowie Porozumienia, jest mieszkalnictwo. Jak podkreślił Mirosław Zelisko, przewodniczący partii w Lubuskiem, własne cztery kąty to nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także biznes. Aż połowa polskiej gospodarki zależna jest od sytuacji mieszkalnej. Stąd też pomysł na bon mieszkaniowy.

Rola tego bonu będzie poszerzona o rolę prorodzinną oraz o rolę związaną z wykluczeniami. Wynikającymi z niepełnosprawności. Mamy tutaj dwa elementy. Pierwszy z nich to bon socjalny, który będzie obejmował zarówno przysłowiowego kawalera jak i rodzinę 2+1. Oczywiście wysokość bonu będzie uzależniona od liczebności rodziny. Kawaler może się spodziewać bonu o wysokości około 5 tys. złotych. Rodzina 2+1 natomiast 40 tys. złotych. Druga część to bony rodzinne.

Kolejnym ważnym elementem Polskiego Ładu ma być ulga dla tak zwanej klasy średniej, czyli osób wykonujących zawody z misją. Mowa tutaj między innymi o nauczycielach i lekarzach.

Chodzi o to, żeby budować klasę średnią. Bo to ona będzie rzutowała na to, jaka Polska będzie w przyszłości. W jakim kraju będziemy żyli, kto będzie chciał tu mieszkać i kto będzie się w ogóle rodził. W tym kraju. W związku z tym zaproponowana została ulga, która ma chronić tych, którzy zarabiają średnią albo powyżej do dwóch średnich. 

Lubuscy działacze Porozumienia wierzą, że główni beneficjenci Polskiego Ładu, czyli samorządy lokalne, będą wydatkowały wszystkie dostępne środki w sposób prawidłowy i jak najbardziej korzystny dla swoich mieszkańców.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: