ZIELONA GÓRA:

Poradnia “Pozytywka” rusza z nowym projektem. Na początek wystarczy zadzwonić na infolinię

Zaburzenia odżywiania, izolacja oraz nadużywanie sprzętu elektronicznego – to tylko niektóre problemy, z którymi zmagają się współczesne dzieci i młodzież. Na pomoc postanowiła wyjść poradnia “Pozytywka”. W zielonogórskiej placówce powstał specjalny program, mający na celu pomoc nieletnim w wyjściu z kryzysu.

Pierwszym krokiem do uzyskania wsparcia jest zadzwonienie na infolinię. Mówi Justyna Szczanowicz, pracownik pierwszego kontaktu z poradni “Pozytywka”.

Jest ona czynna od pn do nd od 8 do 20. Pracują tam pedagodzy, psycholodzy oraz pracownicy socjalni. Dają oni pierwsze wsparcie i mówią w jakim zakresie możemy pomóc.

Na infolinię może zadzwonić każdy. Także osoby niepełnoletnie. Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego jest potrzebna dopiero na kolejnym etapie, czyli podczas rejestracji dziecka na konsultacje. Trzeba wtedy osobiście pojawić się w poradni i wypełnić dokumentację. Placówka w pierwszej kolejności oferuje trzy spotkania w ramach zespołu pierwszego kontaktu. Na ich podstawie powstaje indywidualny plan zdrowienia.

Skierować możemy dalej dziecko do poradni zdrowia psychicznego. Lub na oddział dzienny, będzie on działał na ulicy Cyryla i Metodego. To taka pomoc popołudniowa. 

Pomoc ze strony poradni jest bezpłatna. Skorzystać z niej mogą osoby niepełnoletnie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: