ZIELONA GÓRA:

Ponad 170 tysięcy złotych dla szpitali. Caritas podsumował Jałmużnę Wielkopostną

Księża w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaangażowali się w pomoc w walce z koronawirusem. Przekazali na ten cel pieniądze z Jałmużny Wielkopostnej. Trafią one do szpitali na terenie diecezji.

W ramach zbiórki zebrano 176 tysięcy złotych. Kwota zostanie rozdzielona między szpitale w województwie lubuskim i w Głogowie, z wyjątkiem tych przeznaczonych na oddziały zakaźne. Wsparcie finansowe uzyskał m.in. szpital w Międzyrzeczu. Przeznaczy je na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za inicjatywę. Tym bardziej, że jest skierowana do szpitali tzw. drugiego rzutu. My jako prezesi, dyrektorzy czy zarządy szpitali drugiego rzutu mamy naprawdę bardzo duże problemy. Zarówno z zaopatrzeniem szpitali, jak również przede wszystkim z zaopatrzeniem naszych pracowników w obliczu tych zagrożeń, przed którymi stoją.

Za udział w zbiórce dziękował ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Księża mieli taką świadomość i poczucie, że dzielą się tym, co sami otrzymują od ludzi. I że są to ich parafianie, wierni diecezji. A więc i w ten sposób chcą być przy wiernych. Z jednej strony modlą się za tych ludzi, ale z drugiej strony chcą też dać coś od siebie. Chcą się podzielić tym wdowim groszem, z którego sami żyją. Pozwolę sobie też w imieniu księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego podziękować za ten gest solidarności.

Poza tym diecezjalna Caritas zorganizowała akcję „Wdzięczni Medykom” – zbiórkę pieniędzy dla szpitali i oddziałów zakaźnych. Dotychczas zebrała ponad 69 tysięcy złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: