ZIELONA GÓRA:

Pomysły dla moli książkowych i tych, których rozpiera energia [FERIE 2018]

Lubuscy uczniowie czekali najdłużej, ale w końcu się doczekali. Tegoroczne ferie dla mieszkańców naszego regionu właśnie się rozpoczęły. Jak można spędzić je w Zielonej Górze? Podpowiadamy w naszym cyklu „Ferie 2018”.

Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa oferuje zajęcia pod hasłem „Zimowa Czytelnia Norwida”. Nazwa sugeruje, że będą związane z książkami, są jednak również propozycje warsztatów plastycznych.

Będą to, oprócz zabaw z książką i literatury, warsztaty rękodzielnicze, na których będzie można wyszywać, malować, wyklejać. Będzie decoupage i quilling. Wisienką na torcie będzie spotkanie 22 lutego z panem Tomaszem Samojlikiem. Jest on pisarzem i rysownikiem, autorem bardzo popularnej serii „Żubr Pompik” dla najmłodszych i komiksów z ryjówką w roli głównej dla ciut starszych.Marzena Wańtuch, kierownik oddziału dla dzieci w bibliotece Norwida

Z decoupagem wiele osób pewnie się już zetknęło, ale zagadkowy wciąż pozostaje quilling. Na czym polega ta forma rękodzieła?

Quilling to jest technika zwijania papieru i robienia pięknych papierowych ozdób przy użyciu szydełek i specjalnych igieł. Piękne rzeczy wychodzą, ale jest to technika dla cierpliwych.Marzena Wańtuch

Po raz pierwszy zajęcia odbędą się zarówno w gmachu głównym biblioteki, jak i w miejskich filiach, np. w Mediatece Szklana Pułapka w Palmiarni i Bibliotece Piotrusia Pana na ulicy Ptasiej. Obejmują 10 spotkań w dniach 12-23 lutego od godziny 12:00.

Dla dzieci, które wolą ruch, pomysł na aktywne ferie ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizuje dwa turnusy półkolonii pełne zajęć sportowych. Mogą z nich skorzystać dzieci w wieku 6-11 lat.

My w swojej ofercie mamy przede wszystkim to, co jest na obiektach MOSiR. Dzieci korzystają z naszego basenu CRS. W ramach pobytu na basenie robimy na początku test. Sprawdzamy umiejętności pływackie. Te dzieci, które są w stanie samodzielnie korzystać z atrakcji, mogą to robić. Natomiast dzieci, które nie radzą sobie w wodzie, przez pierwszą godzinę mają naukę pływania z instruktorem. Dodatkowo korzystamy z hali sportowej na Urszuli. Tam prowadzimy gry i zabawy z dziećmi.Justyna Abramowicz, kierownik półkolonii, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Poza tym MOSiR przygotował dla dzieci konkursy i zajęcia z instruktorami z klubu Funfit. To wszystko również od 12 do 23 lutego, ale od 7:30 lub 9:00 do 15:00. Półkolonie są odpłatne. Cena waha się od 150 do 170 złotych. Zbiórka uczestników – przy kawiarence niedaleko stadionu lekkoatletycznego na Sulechowskiej. W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 40 dzieci.

Szczegółowe informacje o imprezach na ferie – w całości rozmów.

Marzena Wańtuch, kierownik oddziału dla dzieci w bibliotece Norwida

Justyna Abramowicz, kierownik półkolonii w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X