ZIELONA GÓRA:

Pomysł na wiosenną wyprawę? Rowerem przez Cottbus i okolice, a potem – do zoo

Ciepło na dworze, więc wiele ludzi decyduje się na wypad za miasto. A może wycieczka do jednego z miast partnerskich Zielonej Góry? Za zachodnią granicą turyści z Polski mogą się spodziewać ciekawych imprez.

W Cottbus na pierwszy ogień poszło „Wiosenne rowerowanie”, czyli otwarcie sezonu rowerowego. Była to wyprawa ulicami i ścieżkami na południe od miasta. Trasa liczy ok. 28 kilometrów. Miłośnicy dwóch kółek mogą przy okazji odwiedzić ogród zoologiczny w Cottbus.

W zoo ruszą lekcje biologii dla grup szkolnych i przedszkolnych. Program będzie dostosowany do wieku dzieci i programu nauczania. Co równie ważne – lekcje odbędą się w języku polskim, ponieważ w zoo będzie zatrudniona polska obsługa.

Te lekcje biologii w języku polskim ruszają w ramach trzyletniego unijnego projektu między Zieloną Górą a Cottbus. Powstanie budynek – szkółka zoologiczna, ale przede wszystkim będą organizowane lekcje biologii z polskojęzycznym biologiem. W ramach projektu grupa dzieci z Zielonej Góry będzie zabrana autokarem do Cottbus. Tam będzie przeprowadzona lekcja biologii, na koniec uczniowie będą mogli zobaczyć zwierzęta z ogrodu. Następnie zostaną zawiezieni z powrotem. Wszystko będzie finansowane z projektu unijnego.Jolanta Imbierska

Atrakcją zoo w Cottbus jest również karmienie zwierząt. Codziennie o 14:30 pod okiem pracownika ogrodu turyści karmią np. słonie i lemury. Poza nimi w zoo przebywają pelikany i jeżozwierze.

Nocą ogród zoologiczny rozbłyśnie zaś mnóstwem świateł. Artysta z Cottbus, Jörn Hanitzsch, zaprezentuje barwne iluminacje. To – 18 i 19 maja od 19:00 do północy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: