KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Pomysł na wakacje w mieście? Naturalnie – teatr i jego spacery!

Teatr to nie tylko spotkania aktorów z publicznością (obecnie w plenerze), ale również działania na rzecz środowiska. Letnie warsztaty z serii „Naturalnie teatr” koncentrują się na tym, by pokazać związek człowieka z naturą. W ich trakcie można było np. zaprojektować swoje wymarzone miasto-ogród.

Tematem kolejnych zajęć będzie dźwiękowy krajobraz Zielonej Góry. Uczestnicy warsztatów stworzą swoje słuchowisko.

Będziemy z Kubą Kapralem i Hubertem Wińczykiem nagrywać dźwięki, chodzić po Zielonej Górze. To wszystko posłuży nam do tego, by stworzyć opowieść o fantastycznych stworach, zwierzętach zamieszkujących Zieloną Górę. Grupa wiekowa to dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat.

Praca nad słuchowiskiem rozpocznie się w następny poniedziałek, 17 sierpnia o 10:00. Warsztaty zatytułowane „Dźwiękowa fauna miasta” potrwają pięć dni.

mat.prasowe

Teatr wprowadził także cykl spacerów „Zielone Szlaki”, który ma zwrócić uwagę na różne elementy przyrody w mieście – ogrody, lasy czy zbiorniki wodne. To jednocześnie podróż w czasie, ponieważ podczas wędrówek dowiadujemy się, jakie pomysły na harmonijne połączenie natury i miejskich zabudowań mieli dawni mieszkańcy Zielonej Góry.

Takich spacerów szykujemy pięć. Będą się odbywać od sierpnia do października. Przede wszystkim chcemy odkryć z mieszkańcami szlaki, którymi się nie chodzi, bo najczęściej się ich nie zna, być może się o nich słyszało, a są ważną częścią historii miasta. Będzie szlak wody, drzew pomnikowych, miejskich lasów. Ostatni spacer to będzie szlak zielonych nieużytków.

Pierwszy spacer – szlakiem ogrodów – rusza dziś (8 sierpnia) o 13:00 z Parku Piastowskiego. Poprowadzi go archeolog i regionalista Bartłomiej Gruszka. Plany następnych wędrówek Lubuski Teatr będzie umieszczał na swojej stronie internetowej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00