ZIELONA GÓRA:

Pomóżmy wstać Rafałowi. Real Madryt już to zrobił

Nieszczęśliwe wypadki mogą przydarzyć się każdemu w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Jednak zawsze można liczyć na pomoc osób, które przy okazji zachęcają do tego innych.

„Wstawaj Rafał” to akcja, podczas której zbierane są pieniądze na operację Rafała Adamczaka, zielonogórskiego sportowca. Był on utytułowanym akrobatą oraz graczem Bachus Basket Ligi. Niestety trzy lata temu Rafał miał wypadek podczas treningu i uszkodził sobie rdzeń kręgowy. Pomóc może mu kosztowna operacja za ok 150 tys. euro.

Współorganizatorem akcji charytatywnej „Wstawaj Rafał” jest stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać. Postanowili oni zorganizować Bieg Gladiatora, podczas którego będą zbierane pieniądze na operację Rafała. Trasa ma liczyć 7 km, ale nie będzie to zwykła przechadzka. O imprezie i wyzwaniach podczas biegu mówią Karolina Michalczak i Radosław Brodzik.

Karolina Michalczak, stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

Radosław Brodzik, stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

Każdy kto zdecyduje się przekazać jakąś kwotę na leczenie Rafała może liczyć na drobny upominek od członków stowarzyszenia Curtez. O szczegółach mówi Agnieszka Kozakiewicz.

Agnieszka Kozakiewicz, Stowarzyszenie Curtez

Ponadto przeprowadzona zostanie licytacja, na której pojawią się niezwykłe przedmioty. Jednym z najciekawszych z pewnością jest koszulka Realu Madryt z autografami piłkarzy.

Radosław Brodzik, stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

Bieg Gladiatora odbędzie się 17 września. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać, gdzie również znajduje się numer konta bankowego, na które można przelewać datki na operację Rafała Adamczaka. Ponadto więcej informacji o samej akcji znajdziecie na profilu facebook’owym Wstawaj Rafał.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00