ZIELONA GÓRA:

Pomóż jednej z 500 rodzin

Już  trzeci raz akcja jest prowadzona w województwie lubuskim. W tym roku mamy już 500 rodzin, i aktualnie szukamy darczyńców – wyjaśnia Marta Wiśniewska ze stowarzyszenia “Wiosna”.

W ubiegłym roku udało się pomóc 210 rodzinom. Są to rodziny gdzie niejednokrotnie jest dramatyczna sytuacja, gdzie toczy się walka o każdy grosz, który można przeznaczyć na leczenie chorego dziecka, gdzie rodzicie nieraz muszą wybierać czy kupić chleb dla dzieci czy opał aby chociaż trochę ogrzać mieszkanie. Rodziny były wybierane z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, od pedagogów szkolnych, od pielęgniarek środowiskowych, z patrafii – wylicza Wiśniewska.

W lubuskim w akcję zaangażowało się ok 350 wolontariuszy działających w 16 sztabach m.in. w Zielonej Górze, którzy dotarli do rodzin z najodleglejszych miejscowości naszego województwa. Jest ankieta zwrotna dla darczyńcy, gdzie jest informacja dla darczyńcy jak ta paczka została przyjęta, lub co wzbudziło najwięcej emocji – zachęca Wiśniewska.

Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, przejść do okienka “Wybierz rodzinę, której zechcesz pomóc”, wpisać lokalizację – województwo lub miasto – wybrać magazyn i pojawią się rodziny, które czekają na szlachetną pomoc.

Autor: Piotr Zdanowicz

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: