ZIELONA GÓRA:

Pomogą Ukraińcom w przystosowaniu do pracy w polskiej oświacie

Doskonalenie pojęć w pedagogice polskiej, podstawowe założenia polskiej oświaty i różnice w oświatach naszej i ukraińskiej – to tylko niektóre zagadnienia, które będą podejmowane w trakcie szkoleń dedykowanych osobom z Ukrainy.

Mowa o uchodźcach ze wschodu, który pracują w charakterze nauczyciela lub pomocy nauczyciela albo chcieliby podjąć taką pracę. O szczegółach mówi Marcin Olechnowski z Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego Civilitas, które wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze organizuje te warsztaty.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, wiemy, jaka jest sytuacja. Wielu uczniów przyjeżdża do szkół także u nas w Zielonej Górze i w województwie lubuskim. Aby poradzić sobie z tą nową sytuacją zostają zatrudnione pomoce na stanowisku pomocy nauczyciela w szkole i przedszkolu. Wiadomo, są różnice nie tylko jeśli chodzi o język, ale też jeśli chodzi o metody nauczania.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystko jest finansowane ze środków urzędu marszałkowskiego, a więc jest bezpłatne. Zapraszamy wszystkich tych, którzy są zatrudnieni na stanowisku pomocy w szkołach lub planują taką pracę podjąć.

Zajęcia odbędą się w dniach 25, 27 i 28 czerwca oraz 2 lipca w godzinach 9:30-13:30 w siedzibie ODN przy ul. Chopina. Więcej informacji o zapisach, które prowadzone są elektroniczne na stronie ODN.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X