UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Pomagała w szpitalu w Kenii, brała udział w Areopagu etycznym. Została Absolwentką Extra

Czas poznać sylwetkę kolejnego absolwenta extra naszej uczelni. Tym razem wybór padł na Katarzynę Ignor, która ukończyła kierunek lekarski. Jej rocznik jako pierwszy podjął studia związane z medycyną. 

Do Zielonej Góry trafiła przez przypadek, przy składaniu dokumentów sugerowała się tym, że jest to nowy kierunek na Uniwersytecie Zielonogórskim. W czasie studiów bardzo mocno angażowała się w działalność naukową, tworząc Koło Kardiologii Interwencyjnej. Także na swoim koncie ma nagrodę przyznaną przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Najważniejszym wydarzeniem dla absolwentki lipca był wyjazd do Kenii do szpitala St. Mary’s Hospital Mumias w 2018 roku. Trafiła tam bo zawsze chciała pomagać innym.

Na drugim roku spotkałam się ze stowarzyszeniem “Leczymy z misją” To są ludzie z Poznania, którzy zrzeszają studentów kierunków medycznych i lekarzy i w ramach tego stowarzyszenia jeżdżą do Afryki pomagać w szpitalach misyjnych i prowadzić tam szkolenia.

 

Katarzyna w rozmowie z nami mówi jak musiała przygotować się do takiego wyjazdu.

Dużo pracy wspólnie z moją koleżanką Marysią Mikszon musiałyśmy włożyć żeby tam wyjechać. Ponieważ nasz wyjazd miał miejsce po trzecim roku czyli w momencie w którym jeszcze nie miałyśmy zajęć klinicznych, nie miałyśmy ginekologii, bo właśnie w projekcie ginekologicznym brałyśmy udział. Żeby się przygotować dużo pracy włożyłyśmy w domu, przygotowując się merytorycznie. Uczyłyśmy się badać kobiety. Z własnej inicjatywy chodziłyśmy na oddział ginekologiczny.

 

W Kenii spędziła 5 tygodni. Oprócz takiego wyjazdu Katarzyna brała udział w Areopagu Etycznym w Pucku. Na czym polega to wydarzenie?

Jest to idea, która powstała dzięki inicjatywnie nieżyjącego księdza Jana Kaczkowskiego. Jej celem jest nauczenie studentów kierunku lekarskiego umiejętności komunikacji między lekarzem, a pacjentem. Głównie tego dotyczyły nasze warsztaty, tego czasu końca życia pacjenta i tego jak przekazywać trudne informacje pacjentom i ich bliskim.

 

Więcej o Katarzynie Ignor, absolwentce extra lipca w naszym cyklu “Gość na 96FM”

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X