LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Półtora tysiąca Lubuszan skorzystało już z e-wizyty w ZUS

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą załatwiać swoje sprawy „twarzą w twarz” z ekspertem, ale bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe poprzez tak zwaną e-wizytę. Tylko w Lubuskiem z takiego rozwiązania skorzystało do tej pory niemal półtora tysiąca osób.

Żeby wirtualnie odwiedzić ZUS wystarczy więc komputer lub inne urządzenie z kamerą, mikrofonem i internetem.

Można samemu wybrać dogodny termin i godzinę wizyty, wystarczy wejść na stronę zus.pl w zakładkę „e-wizyta” a następnie kliknąć okienko „umów się na wizytę”. Spotkania odbywają się w godzinach od 9:00 do 14:30. Podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę oraz temat spotkania. Dzień przed wizytą klient otrzyma na wskazany podczas rejestracji numer telefonu SMS-a z przypomnieniem. Natomiast godzinę przed spotkaniem, na wskazany adres przyjdzie mail z linkiem, po kliknięciu w którego nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości.

Dodajmy – podczas e-wizyty w ZUS można załatwić sprawy związane z emeryturami i rentami, wypłatą zasiłków, prowadzeniem firmy, czy też potwierdzeniem profilu PUE. Jest to także okazja do poruszenia z doradcą kwestii dotyczących spraw ulg i umorzeń.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: