LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

“Polski Ład” to według Prawa i Sprawiedliwości szansa na ogólnopolski rozwój

Prawo i Sprawiedliwość chce kontynuacji wcześniejszych programów inwestycyjnych. Szansą dla ich realizacji ma być Polski Ład. Nowy program odbudowy kraju po pandemii skupia się między innymi na zapewnieniu lokali mieszkalnych. Tylko na terenie Zielonej Góry planuje się budowę pół tysiąca nowych mieszkań. 

Ogromny nacisk kładziony jest też na większe zarobki dla tak zwanej klasy średniej. Od tego czynnika  zależy bowiem lokalny konsumpcjonizm. Nie brakuje również pomysłów na rozwój edukacji. A dokładniej na temat dostępności do wsparcia psychologicznego w każdej szkole.

Oczywiście jesteśmy na etapie różnych ścieżek. To znaczy, że z jednej strony to jest zachęcenie psychologów, którzy funkcjonują teraz poza systemem edukacji. Do tego żeby zechcieli włączyć się do wsparcia psychologicznego w systemie. To będą również zachęty finansowe. Drugi element, to już otwarty przez ministerstwo konkurs na Centra Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego. Będą one organizowane przez społeczeństwo obywatelskie. 

Konkursy są skierowane do organizacji pomocowych, które pracują w zakresie psychologicznego wsparcia młodzieży. Trzeci element to natomiast to reorganizacja pracy obecnych psychologów szkolnych. Jest też plan na służbę zdrowia.

Stać nas na to, żeby zainwestować w kształcenie młodych lekarzy. Bardzo wielu ich do tej pory wyjeżdżało. Chcemy ich zatrzymywać poprzez stypendia. Zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia nie może być jednak tylko pustym przekładaniem pieniędzy. Trzeba zracjonalizować funkcjonowanie szpitali i ułatwić pacjentowi dostęp do lekarza. Temu pomogła cała e-informatyzacja. Teleporady odegrały istotną rolę. 

Ograniczone mają zostać także limity dostępności do lekarzy specjalistów. W planach jest też stworzenie programów profilaktycznych w kierunku kardiologii i onkologii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: