ZIELONA GÓRA:

Półkolonie i obozy pod kontrolą sanepidu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze przeprowadza kontrole półkolonii w naszym mieście i powiecie zielonogórskim. W tym roku wyjątkowo zaczęto je już w maju. Dotychczas przeprowadzono 44 kontrole sanitarne.

Każda dotychczasowa akcja przebiegła pomyślnie, nigdzie nie wystąpiły jakiekolwiek wykroczenia – informuje Dorota Baranowska, dyrektor zielonogórskiego sanepidu, która przybliżyła szczegóły akcji.

Przeprowadzamy tę akcję corocznie. W tej chwili, na koniec lipca, skontrolowaliśmy 43 turnusy, łącznie przeprowadzając 44 kontrole sanitarne. Objętych zostało 1500 uczestników.Dorota Baranowska, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Zielonej Górze

Sanepid ocenia przede wszystkim stan sanitarno-higieniczny pomieszczeń, w których przebywają uczestnicy półkolonii, stan zdrowia uczestników oraz ich dostęp do opieki medycznej.

Przy ocenie bierze się także pod uwagę zapewnienie pożywienia oraz dostęp do wody mineralnej.

Podczas nadzoru prowadzono również działania edukacyjne. Polegały one m.in. na rozdawaniu materiałów z zakresu kampanii edukacyjnej “Zdrowe i bezpieczne wakacje” oraz na udzielaniu instruktażu na temat profilaktyki grypy i podstawowych zasad zdrowego trybu życia.

Wszystkie obiekty, które skontrolowaliśmy były w pełni wyposażone. W Wojnowie sprawdzaliśmy również stan wyżywienia, dietę oraz warunki w kuchni i stołówce. Tutaj również nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń – dodaje Dorota Baranowska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: