ZIELONA GÓRA:

Policjanci ćwiczą

Aby sprostać wszystkim zadaniom, które stoją przed policjantami z zielonogórskiej Grupy Realizacyjnej, muszą oni doskonalić swoje umiejętności, dlatego przechodzą specjalne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów. Wczoraj policjanci ćwiczyli kilka ważnych elementów m.in. wejście do budynku i zatrzymywanie przestępców poruszających się samochodem.

Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone, a dzięki temu poprawnie wykonane. Każdy element ćwiczony jest po kilkanaście razy, aby w sytuacji rzeczywistej, podczas zatrzymania przestępców, interweniującym policjantom nic nie zagrażało.

– Podczas akcji najważniejsza jest perfekcja, zgranie i zaufanie do kolegów – twierdzą mundurowi. Policjanci wchodzący w skład Grupy na co dzień pełnią służbę patrolową lub operacyjną na terenie miasta.Wyposażenie policjantów w specjalistyczny sprzęt i broń było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Bezpieczne Miasto.

Głównym zadaniem nowo powołanej grupy jest przede wszystkim zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców oraz wspomaganie innych policjantów w zorganizowanych działaniach i zatrzymaniach. Ponadto policjanci będą realizować także inne działania, m.in. będą patrolować miasto i wspierać inne patrole podczas interwencji, będą konwojować niebezpiecznych przestępców czy brać udział w realizacji zadań związanych z ochroną VIP-ów. Policjanci z grupy będą także podejmować interwencje, w realizacji których niezbędne jest posiadanie specjalistycznego przeszkolenia i wyposażenia, a także brać udział w zabezpieczeniu imprez masowych.

Zobacz film

Autor: Źródło: KMP ZG

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: