ZIELONA GÓRA:

Policja podsumowuje Winobranie 2013

W Komendzie Miejskiej Policji powołany został specjalny Sztab Winobraniowy – stanowisko dowodzenia patrolami przypisanymi do służb winobraniowych. Bezpośrednio na to stanowisko kierowane są wszystkie połączenia z telefonu alarmowego jeśli zgłoszenie dotyczy wydarzenia w centrum miasta. Skraca to znacznie czas reakcji policjantów na zdarzenie i pozwala szybciej kierować patrole w miejsce gdzie obecność policji jest potrzebna.

Codziennie kierowanych było do służby 100 policjantów. Policjanci pełnili również służby patrolowe wspólnie ze strażnikami miejskimi. Miasto Zielona Góra opłaciło także patrole dodatkowe podczas Dni Zielonej Góry – policjanci pełnią je w czasie wolnym od swojej służby.

Dzięki tak dużej liczbie policjantów w mieście nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych oraz do poważnych zakłóceń porządku. Policjanci głównie z własnej inicjatywy podejmowali interwencje wobec osób, które zachowywały się niewłaściwie i popełniały porządkowe wykroczenia. Interweniowali przede wszystkim w sytuacjach, gdzie istotną rolę odgrywał alkohol. Szybka reakcja policjantów zapobiegała eskalacji niewłaściwych zachowań i pozwoliła na zabawę w miłej atmosferze wszystkim winobraniowym gościom.

Podczas Dni Zielonej Góry policjanci zabezpieczali także mecz żużlowy, biegi ulicami miasta oraz koncerty traktowane jako osobne imprezy masowe. Dzięki tak licznej obecności policji, straży miejskiej oraz pracowników ochrony zatrudnionych przez organizatorów nie  doszło do zakłóceń ładu i porządku w mieście

Podsumowanie policyjnych działań:

7 – 15 września 2013r.

– przeprowadzone interwencje – 519

– ujawniono wykroczeń: – 755

– zatrzymane osoby poszukiwane – 4

– zatrzymane osoby nietrzeźwe: – 70

– odwieziono do izby wytrzeźwień – 59

odwieziono do miejsca zamieszkania – 11

– sporządzono wnioski o ukaranie do Sądu – 59

– nałożono mandaty karne – 332 na kwotę 59.790 zł

Autor: Paweł Hekman / źródło: KMP Zielona Góra

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: