ZIELONA GÓRA:

Policja podsumowuje Wielkanoc: nie było wypadków, ale sporo nietrzeźwych

Święta wielkanocne wielu z nas dały chwilę wytchnienia. Abyśmy jednak mogli spędzić je spokojnie, ktoś musi czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem. Tak było choćby w powiecie zielonogórskim.

Okres świąt wiąże się z licznymi wyjazdami, a co za tym idzie – zwiększonym ruchem na drogach. Bezpieczeństwa w tych miejscach pilnowało ponad 100 policjantów.

Policjanci ruchu drogowego obsłużyli 33 kolizje drogowe zgłoszone na numer alarmowy policji. Wystawili 184 mandaty karne oraz sporządzili 23 wnioski o ukaranie do sądu. 18 osób pieszych zostało także ukaranych mandatami oraz jeden kierujący rowerem. W powiecie zielonogórskim nie mieliśmy zgłoszonych wypadków, nie było również osób rannych, z czego się bardzo cieszymy.informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji.

Dodatkowo policjanci prowadzili kontrole trzeźwości. Przebadano ponad 3000 osób, z czego zatrzymane zostały 4 osoby pod wpływem alkoholu i jedna po zażyciu narkotyków. W związku z interwencjami w sprawie zachowania osób nietrzeźwych 17 z nich trafiło do izby wytrzeźwień. – W ostatnich latach nie zdarzało się, żeby policjanci zatrzymali tak dużo osób nietrzeźwych – dodała podinsp. Barska.

Jedna z policyjnych interwencji dotyczyła właśnie takiego zdarzenia. W Nowogrodzie Bobrzańskim funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który zaatakował załogę karetki i zniszczył sprzęt o wartości ponad 15 tysięcy złotych.

Nietrzeźwy mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Zaatakował załogę karetki, która chciała mu udzielić pomocy. Był agresywny, szarpał ratowników medycznych, zniszczył sprzęt. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał trzy zarzuty: zniszczenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenia ich nietykalności. Mężczyzna przyznał się do winy i zgodził się na karę zaproponowaną przez prokuratora. Jest to 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz oczywiście naprawienie szkód.podinsp. Małgorzata Barska

W Lany Poniedziałek policja nie odnotowała zgłoszeń w sprawie oblewania przechodniów wodą bez ich zgody.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: