ZIELONA GÓRA:

Policja na rowerach i na kolei. Ku przestrodze dla uczestników ruchu

Policyjne patrole na rowerach widział w mieście zapewne każdy. Teraz pilnują one nie tylko porządku na ulicach, ale i kontrolują kąpieliska oraz wały nadodrzańskie. Ostatnio służbę na rowerach po raz pierwszy pełnili dzielnicowi z I Komisariatu Policji: asp. Arkadiusz Goszczyński i mł.asp. Wojciech Kołpaczek. Było to w rejonie Zaboru i Przytoku.

Do zadań policjantów należy np. zapobieganie utonięciom i przypominanie wędkarzom, jakie zagrożenia może nieść brak rozsądnego, ostrożnego zachowania nad wodą.

Zielonogórska policja prowadzi też wspólne działania ze Strażą Ochrony Kolei. Akcja „Bezpieczne piątki” przypomina o tym, jak pokonywać przejazdy kolejowe, aby nie zagrażać sobie i innym. W ubiegłym roku kierowcy spowodowali 39 wypadków w takich miejscach. Najczęściej albo nie zachowywali zdrowego rozsądku, albo ignorowali znak STOP, próbowali przejechać przed zamykającymi się rogatkami bądź omijali półrogatki.

Policjanci zwracają uwagę, że przejście lub przejazd przez rogatki nie jest w pełni bezpieczny nawet wtedy, gdy są one uniesione. Tak jak na zwykłej drodze, musimy jeszcze upewnić się, czy nic nie jedzie w naszą stronę.

źródło: materiały prasowe Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: