ZIELONA GÓRA:

Pojedynczo, w bukiecie, z dekoracją – kwiaty dla kobiet mile widziane!

Tradycyjny goździk, a może tulipan lub róża? W zasadzie każdy kwiat jest w modzie, bo przecież liczy się gest! W Dniu Kobiet wielu panów decyduje się także na podarowanie bukietów. Jakie kompozycje są najpopularniejsze?

Klienci stawiają na kwiaty udekorowane zielenią bądź tylko wstążką – zauważa Dorota Sałata z jednej z zielonogórskich kwiaciarni.

Jest wielu klientów, którzy życzą sobie same kwiaty, tylko z rączką ładnie przewiązaną wstążką i to im wystarczy. Są też panowie, którzy lubią bukiety zawierające dużo elementów zielonych, a kwiat jest tylko ozdobą tych dodatków. To jest na przykład gałązka pistacji, wiecznie będąca na topie gipsówka – w zależności, co klient zobaczy i co mu się spodoba.Dorota Sałata

Aby dłużej nacieszyć oczy widokiem wiązanki (i tym samym przedłużyć Dzień Kobiet), pamiętajmy, by odpowiednio o nią zadbać.

Przynosząc kwiaty do domu, przycinamy je pod dość mocnym skosem. Wkładamy je do wody o temperaturze mniej więcej 18-20 stopni. Na pewno woda musi być chłodna, nie typowo lodowata, żeby nie było szoku termicznego dla rośliny. Jeżeli klient dostanie z kwiaciarni odżywkę do kwiatów – wsypujemy ją do tej wody i wkładamy kwiatki.Dorota Sałata

A czy kobiety mają jakieś konkretne kwiatowe upodobania? Drogie panie, podzielcie się swoją opinią na naszym Facebooku! I wypatrujcie dziś sympatycznego pana z Radia Index, który będzie obdarowywał Was kwiatami na deptaku!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: