ZIELONA GÓRA:

Rajdowcy pojadą dla WOŚP!

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy się gra, niezależnie od tego czy muzycznie, czy sportowo, ale uświetnić można ją też poprzez np. ryk silników. Te z samochodów terenowych brzmią świetnie!

Będzie można się o tym przekonać przy okazji 5. edycji Turystycznego Rajdu 4×4 dla WOŚP Zielona Góra. W okolicach naszego miasta pojawią się wszystkie możliwe zarejestrowane pojazdy terenowe!

Jest to impreza turystyczna. Nazywamy to rajdem, ale tak naprawdę nie ścigamy się, nie jest to kwalifikowane do rywalizacji sportowej w ramach PZM. Pełen “turystyk”, dla rodzin, po terenach szutrowych, trochę lasu i wszystko oczywiście legalnie.Michał Rządzki

I bezpiecznie, co podkreślają organizatorzy. Na trasie rajdu, w tzw. checkpointach, będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. W tym roku do uczestnictwa już zgłosiło się 50 załóg.

Dwie załogi, które pojadą, to są auta ciężarowe. Jeden z nich to dawne auto straży pożarnej z napędem na cztery koła magirus. Bardzo ciekawy pojazd, a jeszcze ciekawsza rzecz, to pojedzie z nami auto, które było pojazdem serwisowym w Rajdzie Dakar! Jest to potężna, bardzo lekka, bo aluminiowa ciężarówka, która w przyszłym roku będzie miała za zadanie objechać dookoła całą Afrykę.Michał Rządzki

Więcej o orkiestrowym rajdzie w całej Rozmowie na 96 FM, jak i na Facebooku wydarzenia.

Rozmowa na 96 FM 10-01

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: