ZIELONA GÓRA:

Pogromcy dzikich wysypisk w akcji! [WIDEO]

Koniec bezkarnego śmiecenia w lasach i na terenie miasta – tak przynajmniej zapowiada ekipa Pogromców Dzikich Wysypisk. Pomysłodawcami akcji porządkowej są Arkadiusz Dąbrowski, Filip Gryko i Tomasz Drużyński. 

Na pierwszy ogień pójdzie Dolina Gęśnika. Bo choć park istnieje od niedawna, to śmieci w nim nie brakuje. A to oznacza, że zamiast być wizytówką miasta, obiekt bardzo szybko może stać się raczej pośmiewiskiem.

Dla mnie to jest dziwne, że idę w parku, nowo zrewitalizowanym, ma on rok czasu, a tam w miejscach mniej uczęszczanych różnego rodzaju odpady. Zderzaki. Ktoś musiał to przynieść. Zastanawiam się jak taka osoba funkcjonuje, że ciągnie za sobą taki zderzak. Wyrzuca go gdzieś w parku. Jakieś stare butelki. Też nie podoba mi się to, że czasami ludzie coś wypiją słodkiego, są dwa metry do śmietnika, a śmieci lądują gdzieś obok. 

Do drużyny Pogromców Dzikich Wysypisk może dołączyć każdy. Pierwsza wspólna akcja, czyli sprzątanie Doliny Gęśnika, za tydzień w sobotę. Jak się okazuje – w inicjatywie chodzi jednak nie tylko o samo sprzątanie.

Będziemy też zwracać uwagę, na to kto wyrzuca te śmieci. Bo będziemy też patrolować tereny zielone. I będziemy też edukować i zachęcać, że jeżeli jesteśmy świadkami takiego zdarzenia, że ktoś po prostu śmieci, to żeby informować odpowiednie służby. 

Pogromcom Dzikich Wysypisk marzy się też, żeby ich akcja wyszła poza Zieloną Górę. Są już nawet pierwsi chętni. Zielone światło dla wspólnego sprzątania dała już między innymi Szprotawa i Maszewo.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: