ZIELONA GÓRA:

Pogoda? Dla artystów ulicznych bez znaczenia! Dziś drugi dzień festiwalu BuskerBus

W Zielonej Górze trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus. Artystom występującym na deptaku deszcz niestraszny, co udowodnili wczoraj, pierwszego dnia festiwalu, ale dziś liczą na jeszcze lepszą frekwencję.

Wielu performerów w Polsce jest po raz pierwszy. Program też został skrojony tak, by zielonogórzanie zobaczyli coś, czego jeszcze wcześniej nie mieli okazji oglądać. Mówi Małgorzata Węglarz, kierownik artystyczny festiwalu.

Większość artystów przyjechała do Polski specjalnie i po raz pierwszy. Często zmieniają trochę program, dopytują o naszą mentalność. Zaczynamy od pomnika Bachusa, potem kierujemy się w stronę Starego Rynku, a na zakończenie plac przed Filharmonią Zielonogórską. Tam jesteśmy od 19:45.

Jednym z występujących jest Kacper Wydmański, znany jako „Żebrak Uliczny”.

Od ośmiu lat występuję w całej Europie. Moim zadaniem jest zatrzymywanie tych ludzi, którzy mają inne rzeczy na głowie, żeby się pośmiać i zobaczyć coś ciekawego. Mój program opiera się na tradycyjnych numerach cyrkowych, żonglerskich. Często wbijam “szpilę” w publiczność. Jestem samoukiem, żongluję od 12 lat. Bardzo dużo rekwizytów robię sam.

Dziś drugi, ostatni dzień festiwalu. Artystów na deptaku spotkacie od 12 do 21.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00