ZIELONA GÓRA:

Poduszkowe serca leczą i podnoszą na duchu. Charytatywne szycie w Zielonej Górze

Jak okazać serce człowiekowi, który zmaga się z chorobą? Uszyć dla niego poduszkę! W ten weekend miłośnicy ręcznych robótek włączą się w pomoc osobom po usunięciu piersi z powodu nowotworu oraz operacjach oszczędzających. To część ogólnopolskiej akcji „Serce od serca”.

W naszym regionie potrzeba 500 poduszek. To zapas, który wystarczy na około rok. Część z nich została już wykonana dzięki uczniom z Sulechowa i Zawady. Ciągle można jednak dołączyć do akcji, nawet bez umiejętności szycia.

Można się zjawić, można pomóc – nie tylko szyć, ale też wypychać, zaszywać ręcznie, robić wykończenie. Przy okazji piszemy do każdej pacjentki i pacjenta ciepły list, wysyłamy dobre myśli.Magdalena Świderska, koordynatorka projektu „Serce od serca” w województwie lubuskim

Pod koniec maja poduszkowe serca będą przekazane stowarzyszeniu Amazonek, które wspiera osoby po nowotworach piersi. Następnie trafią bezpośrednio do potrzebujących pacjentów. Taka poduszka ma ogromne znaczenie w procesie zdrowienia po operacji.

Poduszka oprócz tego, że chroni ranę pooperacyjną, usprawnia obieg limfy. Trzymana nawet nie tylko świeżo po operacji, ale nawet później, bardzo podnosi komfort życia. Oczywiście są profesjonalne, medyczne kliny, które służą do tego samego. Natomiast panie podkreślają, że z taką poduszką, która nie wzbudza podejrzeń osób postronnych, na przykład bardzo wygodnie podróżuje się pociągiem. Nie z medycznym, niewygodnym, brzydkim klinem, tylko właśnie z ładną poduszeczką, która trzymają sobie pod pachą.Magdalena Świderska

Charytatywne szycie poduszek – w sobotę, 11 maja między 12:30 a 14:30 w pracowni krawieckiej przy ulicy Drzewnej 28 w Zielonej Górze. Liczba uczestników jest ograniczona. Poduszki można wykonać również w domu, a następnie dostarczyć organizatorom akcji. Instrukcja szycia znajduje się na stronie serceodserca.pl.

Projekt odbywa się pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Polak.

Zobacz więcej
Back to top button
X