ZIELONA GÓRA:

Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach. Ich łupem padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Niestety kradzieże te są także wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, zarówno mieszkańców miasta jak i turystów, którzy zajęci zakupami nie zwracają należytej uwagi na swoje rzeczy osobiste, kieszenie czy torebki. Bardzo często ofiarami kieszonkowców padają turyści z Niemiec, którzy zawsze licznie przyjeżdżają na „Dni Zielonej Góry”.

Podczas „Winobrania” codziennie na policję zgłasza się nawet kilkanaście okradzionych osób, w tym również turyści z zagranicy. Pamiętajmy, że działalności kieszonkowców sprzyja tłok i dlatego spacerując podczas Winobrania zachowajmy szczególną ostrożność.

Nie zapominajmy jednak, że złodzieje działają także w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami czy uczestniczących w imprezach winobraniowych. Kieszonkowcy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję czy to chwilę nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie czy też nie zamknięte torebki. Niestety często sami pokrzywdzeni pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru. Przykładem mogą być telefony komórkowe wyciągane z nie zamkniętych plecaków i kieszeni. Idąc do pubu nie zostawiajmy telefonów ani portfeli na stole. Stają się one okazją i łatwym łupem dla złodzieja.

Bądźmy ostrożni, szczególnie teraz podczas Winobrania kiedy w mieście jest więcej ludzi, łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać. Pamiętajmy o tym i nie stwarzajmy sami okazji dla złodzieja.

Pamiętajmy także o ostrożności w okolicach zielonogórskich centrów handlowych. Osoby udające się często w pośpiechu na zakupy pozostawiają w samochodach wartościowe przedmioty: torebki, radia samochodowe, telefony komórkowe i podczas zakupów często padają ofiarą złodzieja. Nie korzystajmy z tzw. „okazji” przy kupnie sprzętu elektronicznego po zaniżonej cenie. Pamiętajmy, że jeśli sprzęt elektroniczny jest dużo tańszy niż w sklepie może być wadliwy, niesprawny lub pochodzić z przestępstwa. Nie dajmy się w ten sposób oszukać.

Zielonogórscy policjanci jak co roku będą przeciwdziałać kradzieżom kieszonkowym podczas Winobrania dlatego na deptaku i wszędzie tam, gdzie będą odbywały się imprezy winobraniowe pojawi się więcej patroli, także po cywilnemu. W tym roku także zaplanowano wspólne patrole wraz z policjantami z Niemiec, którzy będą służyć pomocą turystom niemieckim.

Autor: KMP ZG

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: