ZIELONA GÓRA:

Pociągi wreszcie bez komunikacji zastępczej

Nareszcie! Tak jak już informowaliśmy, po długim, trzyletnim oczekiwaniu ruszyły połączenia kolejowe na linii Zielona Góra-Poznań czy Zielona Góra-Warszawa bez konieczności korzystania z komunikacji zastępczej.

Pasażerowie będą mogli bezpośrednio dotrzeć  do stolicy. Paweł Nijaki, rzecznik lubuskiego oddziału spółki Polregio w rozmowie z Radiem Index stwierdził, że mieszkańcy nie tylko Zielonej Góry, ale także Sulechowa czy Babimostu nie mogli się doczekać zakończenia prac na torowisku.

Trąbią pociągi, jeżdżą, można wsiąść i dojechać do Zbąszynka. Sprawdziłem na własnej skórze. Trochę szok i niedowierzenia. Wiem, że mnóstwo podróżnych czekało na to połączenie bez konieczności przesiadania się i korzystania z komunikacji zastępczej. 

Podróż w tym momencie do Poznania jest o 20 minut dłuższa. – Ma się to w najbliższym czasie zmienić – dodaje nasz rozmówca.

Jest to związane głównie z tym, że inwestycja nie jest zakończona. Po jej zakończeniu czas ulegnie korekcie. My jako przewoźnik uwzględnimy to, dlatego proszę się nie martwić, będzie szybciej. 

Spółka Polregio na wiosnę szykuje kilka nowych, wakacyjnych połączeń. Wiadomo, że m.in. będzie można się dostać z Zielonej Góry do Łagowa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00