ZIELONA GÓRA:

Pobiegną po krew i zaprezentują „Medyka”

Imprez sportowych oraz zbiórek krwi w Zielonej Górze nie brakuje, ale po co organizować je osobno? Tym razem wszystko zostanie połączone – bieg, oddawanie krwi i prezentacja „Medyka”.

Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” organizują wspólne wydarzenie.

– Będą rzeczy dotyczące zdrowia, sportu, porad zdrowotnych – takich dni otwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”. Jednak to, co nam się, jako stowarzyszeniu Zielona Góro Zacznij Biegać podoba, to połączenie oczywiście sportu i tym razem promowania tego, że ludzka krew jest darem, chyba najcenniejszym. Nie ma czegoś cenniejszego niż krew. Z niej powstają leki, różnego rodzaju lekopodobne produkty. Oczywiście jest ona również sama w sobie niezbędna, zwłaszcza przed tym okresem wakacyjnym, kiedy jest wzmożony ruch na drogach, coraz więcej wypadków i ta krew jest bardzo, bardzo potrzebna – mówił Radosław Brodzik z Zielona Góro Zacznij Biegać.

„Medyk” tego dnia otworzy swoje drzwi i zaprezentuje m.in. pracownie oraz kierunki kształcenia, jak: higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, czy też technik farmaceutyczny i masażysta.

– My w swojej misji mamy zapisaną pomoc – pomoc potrzebującym, pomoc chorym. Jak co roku pomagamy i w biegach i akcjach charytatywnych. W tym roku chcieliśmy połączyć dwie imprezy, czyli Dzień Medyka – chcieliśmy młodzież oraz mieszkańców Zielonej Góry zapoznać z ofertą naszej szkoły, pokazać jak pracujemy, w jakich warunkach i czego uczymy. Chcieliśmy to połączyć z pomocą dla osób potrzebujących. W tym wypadku naszym hasłem przewodnik tegorocznej imprezy jest „Bieg po krew”, czyli zbiórka krwi – dodał Jarosław Marcinkowski dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”.

Szczegóły przybliżyła jedna z nauczycielek placówki – Nasi nauczyciele, specjaliści z rożnych dziedzin, będą przeprowadzali wykłady o różnej tematyce np. błędy żywieniowe, człowiek od środka, stres – przyjaciel czy wróg, czym oddychasz, biegam bo lubię, zagadnienia. Będzie można skorzystać z masażu, drobnych usług kosmetycznych. Odbędą się warsztaty ziołolecznictwa, warsztaty graficzne. Dodatkowo będzie dużo atrakcji dla przedszkolaków i najmłodszych dzieci z klas 1-3. Będzie można wymalować buzię, zrobić tatuaż, będzie poczęstunek i gry oraz zabawy ruchowe dla dzieci – dodała Beata Naglik.

Wydarzenie odbędzie się w środę 5 kwietnia, o godzinie 10:00 w placówce „Medyk”, który będzie otwarty dla wszystkich do godziny 15:00. Natomiast w biegowej kwestii – o godzinie 11:30 odbędzie się rozgrzewka, następie 11:45 „Bieg po kropelkę” na dystansie 100 metrów dla dzieci przedszkolnych. Godzina 12:00 będzie startem drugiego „Biegu po kropelkę” na dystansie 200 metrów dla dzieci z klas 1-3. Natomiast „Bieg po krew” to dystans 1600 metrów, który uczestnicy rozpoczną o godzinie 12:15.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: