ZIELONA GÓRA:

Po świętach utrudnienia. Wiadukt na Batorego zamknięty

Za ciasny, za wąski, za niski – XIX-wieczny wiadukt kolejowy na ul. Batorego w końcu doczeka się remontu, ale żeby było lepiej, najpierw będzie gorzej. Prace uniemożliwią komunikację w tym miejscu.

Mieszkańcy nie mają wątpliwości co do słuszności inwestycji, wszak obecny wiadukt nie odpowiada potrzebom ani pieszych, ani kierowców.

Czasami stoję, żeby przepuścić przechodniów lub przechodnie przepuszczają mnie. Rowerami też tu jeżdżą, jest ciężko.mieszkanka Zielonej Góry
Ciasno, szczególnie jak idzie się z wózkiem, do tego rowery, więc bywa problem.mieszkanka Zielonej Góry

Prace będą tak prowadzone, żeby na górze nadal mogły jeździć pociągi, ale piesi i kierowcy nie będą mogli się poruszać w tym miejscu. Remont, za który zapłaci kolej i miasto potrwa do końca września.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie wiem, jak sobie ludzie wyobrażali budowę ronda do Trasy Aglomeracyjnej, bez zamknięcia tego przejazdu. Nie mamy innego wyjścia. Ten wiadukt chcemy poszerzyć od końca wojny, która była kilkadziesiąt lat temu.Janusz Kubicki

Ze względu na remont zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Autobus Z19 będzie od Rajskiej przez Energetyków, Zjednoczenia i Dąbrowskiego do przystanku koło ZUS-u na ul. Kupieckiej będzie kursował od środy, 4 kwietnia. Tego dnia zostanie zamknięty przejazd pod torami. Rozkład jazdy znajdziecie poniżej.

źródło: Łącznik Zielonogórski
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00