SPORT:ZIELONA GÓRA:

Po halowych MP U18 w tenisie: Organizacyjnie na duży plus

Za nami halowe mistrzostwa Polski w tenisie do lat 18. Zgodnie z przypuszczeniami zielonogórscy tenisiści nie odegrali znaczącej roli podczas tej imprezy zarówno podczas gry pojedyncze jak i deblowej.

Dlaczego Zielona Góra nie zaistniała na tenisowej mapie Polski? Prezes Polskiego Związku Tenisa, zielonogórzanin Mirosław Skrzypczyński uważa, że najważniejsze jest szkolenie, którego w naszym mieście brakuje w takim wymiarze, jak w innych miastach.

Szkolenie musi być na najwyższym poziomie. Tego brakuje, stąd wyniki dalekie od oczekiwań. Mam nadzieję, że te mistrzostwa dały taki pogląd, jak to wszystko ma wyglądać. Chciałbym, żeby to był taki impuls, by lubuscy tenisiści mogli grać zdecydowanie lepiej. 

Sportowo na minus, ale organizacyjnie na plus. Skrzypczyński dodaje, że cała organizacja imprezy została oceniona na duży plus.

Zielona Góra przoduje w Polsce, jeżeli nie jest liderem. Nie mamy się czego wstydzić. Mamy fantastyczną pomoc samorządu i bazę najlepszą w Polsce, Mamy dobrego gospodarza, jesteśmy absolutnym topem. 

 

Prezes Polskiego Związku Tenisa dodaje, że w najbliższym czasie priorytetem będzie zorganizowanie dużego halowego turnieju tenisowego pod auspicjami ITF. Jest szansa, że odbędzie się on właśnie w Zielonej Górze.

Priorytetem jest zorganizowanie w Polsce dużego halowego tenisowego turnieju, jednego z największych w Europie. Mówimy o Zielonej Górze. Posiada niezbędną infrastrukturę. Mam nadzieję, że się to uda. Pokazywany byłby taki turniej na całym świecie. Miastu i regionowi pomogłoby to biznesowo. 

Czekamy zatem na pozytywne wieści dotyczące takiego turnieju w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: