ZIELONA GÓRA:

Z pływalni na scenę kabaretową. Rafał Jaszczyński znów pomaga

Festyn Bociana zakończył się sukcesem. Marysia zmagająca się z porażeniem mózgowym może już korzystać z podjazdu dla wózków inwalidzkich w swoim domu. Teraz Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego ponownie będzie nakłaniać do otwarcia serc i portfeli. A zrobi to śmiechem.

Stowarzyszenie zorganizuje kabareton „Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe Charytatywnie”. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony dla Zuzi chorej na padaczkę lekooporną. Wystąpi kabaret Nowaki, Szymon Szyszka, kabaret Zachodni, i Zalotka. Tanecznie widzów rozrusza zaś grupa Mad Vibez ze studia „Keep on dancing”. Kolekcjonerów gadżetów ucieszą zapewne licytacje podarunków od Stelmetu BC i Falubazu.

Będziemy łączyć dwie rzeczy, czyli pomoc dziecku, bo zawsze jako Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego mamy miękkie serce do dzieci. Ale również jest zamysł, by młode kabarety mogły się pokazać, uczestniczyć i promować, pomagając innym.Rafał Jaszczyński

Prezes stowarzyszenia ma nadzieję, że dzięki imprezie uda się też podtrzymać tradycję Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Gotowość artystów do działania widać również poza sceną.

Prowadzę zajęcia nauki pływania na CRS-ie. I tam Jarek Marek Sobański prowadzi indywidualną naukę pływania. Od razu, gdy go zobaczyłem, zaświeciła mi się lampka. Podszedłem do niego, sprzedałem ten pomysł. Obiecałem, że zrobię wszystko, żeby rozpromować całą imprezę, tylko żeby on mógł zorganizować kolegów kabareciarzy. Zgodził się. Kiedy dostaliśmy sygnał, że dołącza do nas kabaret Nowaki, pod koniec jeszcze Zalotka i Szymon Szyszka, wiedzieliśmy, że możemy iść na całość.Rafał Jaszczyński

Charytatywny kabareton na rzecz Zuzi – 8 listopada o godzinie 20:00 w Piwnicy Artystycznej Kawon. Szczegóły w całej rozmowie.

Godzina Rektorska – Rafał Jaszczyński

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: