AUDYCJE 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Plaster na czkawkę? Wskazany dwa razy w tygodniu. Artur Beling na pokładzie Radia Index!

Aktor, kabareciarz, autor tekstów, książek i felietonista, który swoimi obserwacjami lokalnego podwórka i nie tylko będzie dzielił się ze słuchaczami Radia Index, dołącza do naszej załogi! Artur Beling zafunduje nam „Plaster na czkawkę – w każdy wtorek i czwartek” o poranku.

Premierowy felieton Belinga został już wyemitowany na 96 FM. Dotyczył, a jakżeby inaczej, drzew w Zielonej Górze.

Sam Beling o sobie mówi, że się „nie łatkuje”. Artysta? – Chwilowo wykonuję taki zawód – mówi nasz felietonista, a imał się różnych prac. Najdziwniejszą profesją w jego CV było… mierzenie węgorzy. Na szczęście chwilowe, bo znacznie częściej realizuje się artystycznie. Felietony, to nie nowość w jego życiu. Pisał je do różnych redakcji. Jak mówi, nie waha się pójść po bandzie.

Jest to forma na pograniczu satyry. Nie jestem stronniczy albo jednostronny. Mózg nawet jak śpi to nie śpi, a czasem temat się potrafi przyśnić. Jak szedłem do radia, to złapałem temat na kolejny felieton, który wisi na ścianach. Niektóre tematy będą aktualne, ale mnie zawsze kręciła mnie nauka i rozwalanie mitów lub głupot, które krążą.Artur Beling

Felietony w okolicach 7:35 w każdy wtorek i czwartek do posłuchania Radia Index, a rozmowa Romka Awińskiego z Arturem Belingiem do wysłuchania poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00