ZIELONA GÓRA:

Plankton w składanym mikroskopie i żywe owady. SPiN Day w Centrum Nauki Keplera

Ekologia i zmiany klimatu będą głównym tematem SPiN Day, czyli Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki. W Zielonej Górze za jego organizację odpowiada oczywiście Centrum Nauki Keplera. Nie zabraknie mnóstwa warsztatów i pokazów związanych z przyrodą.

Zajęcia będą koncentrować się na zasobach, jakimi dysponuje Ziemia oraz świecie zwierząt i technologii.

Zapraszamy do tworzenia prostego filtru do wody. Wykorzystamy bardzo proste, dostępne materiały. Kolejne zajęcia pokazowe to zajęcia zatytułowane „Poznajemy owady pożyteczne”. Podczas zajęć będziemy mogli poobserwować i żywe owady, i przeprowadzić obserwacje preparatów. Kolejne zajęcia to „Eko-ozoboty”. Mamy w naszym centrum takie małe roboty, które trzeba będzie przeprowadzić przez specjalną trasę. Będą musiały wykonać specjalne zadania, związane właśnie z zakresem ochrony środowiska.Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego

W trakcie SPiN Day będziemy mogli też zmienić własny smartfon w… mikroskop. Umożliwi to Foldscope – składane urządzenie, które posiada Centrum Przyrodnicze.

Foldscopy to są specjalne mikroskopy papierowe, które testujemy. Dostaliśmy je ze Stanford University. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem, także bardzo gorąco polecam te zajęcia. Będziemy w ramach zajęć pod mikroskopami papierowymi, ale nie tylko, oglądać tajemniczy świat wodny, świat mikroorganizmów.Krystyna Walińska

SPiN Day w Centrum Przyrodniczym odbędzie się 10 listopada między godziną 12:00 a 18:00. Natomiast w Planetarium Wenus z okazji SPiN Day odbędzie się pokaz seansu „Zmiany klimatu – przed jaką przyszłością stoimy?”. Film będzie wyświetlany co godzinę, od 13:00 do 17:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: