ZIELONA GÓRA:

Planetarium szuka osób gotowych na niezapomnianą przygodę!

Ruszyła V polska edycja międzynarodowego konkursu CanSats in Europe. Polega on na zaprojektowaniu oraz zbudowaniu minisatelity wielkości puszki po napoju przez kilkuosobowy zespół młodych umysłów.

Zielonogórskie Planetarium Wenus poszukuje 12 ochotników. Z nich wyłoni 6 osób, które stworzą drużynę. Zespół ten zajmie się projektem, który zostanie zgłoszony do Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej – ESERO Polska, które jest organizatorem konkursu.

W październiku zostanie wybranych 25 zespołów, które będą miały szansę wystartować w polskiej edycji konkursu. Drużyna, która go wygra zostanie zakwalifikowana na finały europejskie, które odbędą się w jednym z krajów członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Rozmawialiśmy z Waldemarem Grabowskim, pracownikiem Planetarium, który już dwukrotnie sprawował opiekę nad drużynami z minionych edycji.

Głównym naszym celem jest zainspirowanie młodych ludzi, do tego, aby spróbowali z nami zająć się ogólnie rozumianymi technologiami kosmicznymi. Tak na prawdę jest to konkurs kierowany nie tylko do osób, które muszą tworzyć elektronikę, ale także dla tych, którzy chcieliby się rozwijać na przykład w PR’rze, mają jakieś umiejętności promocyjne, albo tacy, którzy chcieliby po prostu zobaczyć jak to jest pracować w zespole. Waldemar Grabowski

Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku 14-19 lat. Zgłoszenia przyjmowane są przez planetarium do piątku, 13.09, do godziny 23.59. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: