ZIELONA GÓRA:

Plac Teatralny wciąż w budowie. Zamknięcia ruchu jeszcze nie będzie

Powracamy na Plac Teatralny, gdzie cały czas trwają prace związane z budową letniej sceny Lubuskiego Teatru. Wykonawcą zadania jest firma Polskie Surowce Skalne.

Inwestycja obejmuje m.in. Plac Matejki. Budowniczowie planowali wprowadzić tam tymczasowe zmiany organizacji ruchu. Muszą jednak poczekać, aż inna firma skończy prace przy ciepłociągu.

Dopiero po tym etapie wejdziemy na ulicę. Odtworzymy nawierzchnię z granitu i przystąpimy do rozbiórki nawierzchni na całym Placu Teatralnym. Wtedy plac będzie wyłączony z ruchu. Szacujemy, że firma, która buduje ciepłociąg, potrzebuje około 3-4 tygodni, aby udostępnić nam miejsce robót.Marcin Holka, kierownik budowy

W tym momencie przy zapleczu teatru trwają roboty ziemne. Polskie Surowce Skalne przygotowują teren pod miejsca dla widowni. Później wejdą również na ulicę Doktora Pieniężnego.

Zostaje nam jeszcze rozbiórka ulicy Pieniężnego i wykonanie tam nowej nawierzchni. Czekamy na projekt, ponieważ odbywa się to w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Jest jeszcze czas na dokończenie i złożenie projektu. Po jego zatwierdzeniu będziemy wykonywać prace.Marcin Holka

Na placu stanie nie tylko letnia scena teatralna, ale też leżaki i ławki. Odcinek od ulicy Pieniężnego do zaplecza teatru zyska nową nawierzchnię. Pojawi się też oświetlenie, podświetlana fontanna i stojaki dla rowerów. Koszt budowy Placu Teatralnego to prawie 8,5 miliona złotych. Teren ma być gotowy na wakacje.

Zobacz więcej
Back to top button
X