WAŻNEZIELONA GÓRA:

Plac Praw Kobiet przy komendzie? Zielonogórzanie popierają pomysł

Około tysiąca podpisów w ciągu dwóch tygodni zebrał komitet uchwałodawczy „Wspólnie o prawa kobiet”. Chce, aby w Zielonej Górze, naprzeciwko komendy policji, powstał plac Praw Kobiet. Projekt uchwały popierają mieszkańcy, czemu dali wyraz właśnie swoimi podpisami.

– Mieliśmy zbierać podpisy przez miesiąc, ale ze względu na pandemię stwierdziliśmy, że to wystarczające poparcie od mieszkańców – mówi Zofia Szozda, członkini komitetu uchwałodawczego. Aby projekt mógł trafić pod obrady radnych, trzeba było zebrać minimum 300 podpisów.

Te podpisy, jak je wszystkie pozbieramy, sprawdzimy, będziemy składać pod koniec tego tygodnia w biurze rady miasta, żeby trafiły na lutową sesję. Mamy nadzieję, że radni zagłosują, żeby taki plac Praw Kobiet powstał.

Zofia Szozda dodała, że wybór miejsca na Plac Praw Kobiet był na początku przypadkowy, ale z czasem okazał się celowy. – Wyszukiwałam w internecie, gdzie taki plac mógłby powstać. Zobaczyłam, że akurat plac przy komendzie nie ma nazwy. Idealnie się złożyło – nazwa powstanie, żeby pokazywała, czyich praw należy bronić – dodaje społeczniczka.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00