SPORT:ZIELONA GÓRA:

Piotr Protasiewicz o turnieju pożegnalnym: Wymarzyłem sobie taki skład

Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Dominik Kubera, a także żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra pojawią się 25 marca w Zielonej Górze na turnieju pożegnalnym Piotra Protasiewicza.

Były kapitan Falubazu, który zakończył karierę w minionym sezonie, przedstawił w miniony piątek doborową, wręcz gwiazdorską obsadę imprezy. Z Panem Piotrem rozmawialiśmy o kulisach organizacji tego turnieju. Protasiewicz przyznał, że do turnieju szykuje się nie tylko on, ale cały klub.

To duże wyzwanie dla mnie. Jeśli chodzi o chłopaków, to jest to skład w stu procentach, o którym marzyłem. Mamy to szczęście, że czołówka światowa to Polacy. Zacząłem od Bartka Zmarzlika. który w pięć sekund zgodził się na to, by startować. pozostali chłopacy także, to była kwestia jednego telefonu. Przy okazji teraz to wyzwanie dla klubu. 

Czekamy tylko na korzystną aurę, bo turniej odbędzie się pod koniec marca. A jeśli chodzi o Falubaz? Co słychać przed sezonem?

Przygotowujemy się do 60-godzin Falubazem i obozu integracyjnego. To będzie przejście z tej fazy zimowej w cykl torowy. Plany mamy, sparingi także, wszystko będzie uwarunkowane od pogody. Najważniejsze, by stworzyć warunki najlepsze dla pierwszej drużyny, a także dla młodzieży. Moje marzenie jest takie, by kiedyś wychowankowie stanowili o sile Falubazu Zielona Góra.

Sezon w I lidze rozpocznie się na początku kwietnia. W pierwszym meczu Stelmet Falubaz zmierzy się w Rybniku z ROW-em.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00