PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Odmrożenie „okręgówek”

IV liga zostaje w zawieszeniu, do gry i to już w ten weekend wracają obie lubuskie klasy okręgowe. W zielonogórskiej grupie mamy trzy drużyny z naszego miasta – Chynowiankę, Drzonkowiankę i Zorzę Ochla.

Trener tego ostatniego zespołu, który w tabeli zielonogórskiej „okręgówki” plasuje się tuż za podium bardzo cieszy się z faktu, że udało się wypracować kompromis. Michał Grzelczyk dziękował w Piłkarskiej Zielonej Górze władzom Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Niektóre związki były głuche na wołania klubów amatorskich. Centrala również nie podchodziła do tego tematu z wielkim entuzjazmem, żeby z nami porozmawiać. Na naszym podwórku poszło to bardzo sprawnie.

Na czym owo porozumienie polega? Kluby okręgówki w pewnym sensie staną się zawodowcami. Szczegóły tłumaczył w Radiu Index Kamil Żeberski, kierownik biura LZPN.

Aby można było mówić o wznowieniu rozgrywek w IV lidze czy okręgówkach musieliśmy spełnić wymogi. Rozporządzenie mówi wprost, że to może być sport zawodowy, kadry narodowe, ale również stypendia sportowe i w tym kierunku poszliśmy. Zaproponowaliśmy klubom takie rozwiązania. Prawie dwa tygodnie trwały rozmowy, spotkania wyliczenia. Udało się osiągnąć kompromis w obu klasach okręgowych – na północy i południu. W IV lidze tego porozumienia nie udało się osiągnąć.

Piłkarze Zorzy palą się do grania, ale planowane na jutro wyjazdowe spotkanie z Deltą Sieniawa Żarska jednak nie dojdzie do skutku.

Zostanie on przełożony, a więc jeszcze musimy poczekać. Dosłownie przed chwilą, w trakcie audycji dostałem informacje, że nie możemy zagrać. Trudno, dalej czekamy w blokach.

Będą za to derby miasta. O 15:00 w Starym Kisielinie Drzonkowianka zmierzy się z Chynowianką. Niezmiennie gra też III liga. Lechia zagra jutro w Legnicy z rezerwami Miedzi o 12:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: