PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Lechia w 1/16 Pucharu Polski

Daleka wyprawa na drugi koniec Polski nie poszła na marne. Lechia wygrała na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski 3:2 i gra dalej w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

O tym meczu rozmawialiśmy w audycji Piłkarska Zielona Góra. Gośćmi byli przedstawiciele Lechii od marketingu i wizerunku klubu: Konrad Komorniczak i Paweł Górski. Ten drugi komentował spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych klubu. Transmisja audio cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.

Myślę, że to był mecz bardzo fajny do oglądania dla kibiców, szkoda, że fani w Zielonej Górze nie mogli go widzieć. Dostarczył sporej dawki emocji. Były zmiany prowadzenia, zarówno Orlęta, jak i Lechia naprawdę sporo “serducha” zostawili na boisku. Wynik dobrze oddaje to, co się tam działo.

Konrad Komorniczak, dyrektor ds. marketingu w Lechii podkreśla, że to największy sukces klubu w ostatnich latach. Zielonogórzanie czekają teraz na losowanie. Marzy się hit z kimś z ekstraklasy. Pozostaje pytanie, gdzie taki mecz zostałby rozegrany. Tym bardziej, że trybuny na tzw. „dołku” czekają prace modernizacyjne i to już teraz.

W związku z pracami na “dołku” – stawianiem trybuny, utwardzaniem gruntu, ale też ze względu na szacowaną frekwencję zagramy na boisku lekkoatletycznym. Losowanie oczywiście może zweryfikować te plany.

A już jutro zielonogórzanie wybierają się na trudny, ligowy mecz do Bytomia, gdzie zmierzą się z mającą duże aspiracje, choć sąsiadującą w tabeli Polonią. Mecz jutro o 16:00, a cała Piłkarska Zielona Góra do zobaczenia na wZielonej.pl.

Piłkarski weekend: 

10. kolejka III ligi, Polonia Bytom – Lechia Zielona Góra 16:00

8. kolejka Jako IV ligi, Promień Żary – Lechia II Zielona Góra 16:00

7. kolejka Jako klasy okręgowej, Zorza Ochla – Alfa Jaromirowice; Chynowianka-Francepol Zielona Góra – Budowlani Lubsko; oba o 16:00

6. kolejka Keeza Klasy A, Drzonkowianka Racula – KP Świdnica, 16:00; Avia Siedlnica – Sparta Łężyca 15:00; Ikar Zawada – Dąb II Przybyszów 16:00

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: