PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Lechia przed domową inauguracją

Jedni i drudzy przegrali na inaugurację. Jedni i drudzy chcą jutro zdobyć pierwsze punkty. W sobotę na „dołku” przy ul. Sulechowskiej Lechia podejmie rezerwy Zagłębia Lubin.

Przeciwnik przegrał przed tygodniem inauguracyjne spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała 1:2. Lechia w takich samych rozmiarach uległa w Brzegu Stali. O tym poprzednim, jak i nadchodzącym spotkaniu rozmawialiśmy w Piłkarskiej Zielonej Górze. Aron Athenstadt, zawodnik Lechii liczy na dobry mecz swojego zespołu, choć rywal jest wymagający.

Każdy wie, jakie jest Zagłębie. To drużyna inna niż wszystkie tej lidze. Tam poziom szkolenia jest bardzo wysoki. Grają tam młodzi zawodnicy, a ci, z którymi graliśmy wiele lat temu zadebiutowali już w większości w ekstraklasie. To młodzi chłopcy z ambicjami i będą chcieli to pokazać na boisku, ale nie mają tego, co my, czyli doświadczenia.

W lipcu zielonogórzanie mierzyli się z rezerwami Zagłębia w sparingu, wówczas 2:0 wygrali rywale. Jędrzej Król uważa, że nie powinno się przywiązywać wagi do tamtego meczu.

My w tej lidze jesteśmy w stanie grać z każdym na równi. To, że 3-4 graczy trenuje z ekstraklasą nie powinno mieć dla nas żadnego znaczenia. Sparing rządzi się swoimi prawami, to moim zdaniem nie ma żadnego odzwierciedlenia.

Piłkarska Zielona Góra do zobaczenia na wZielonej.pl. Program w piątki o 11:15. Jutrzejszy mecz o 17:00.

Piłkarski weekend:

sobota, 14 sierpnia:

  1. kolejka III ligi

Lechia Zielona Góra – Zagłębie II Lubin 17:00

  1. kolejka Jako IV ligi

Czarni Witnica – Lechia II Zielona Góra 15:30

  1. kolejka Jako klasy okręgowej

Sprotavia Szprotawa – Chynowianka 14:00

Zorza Ochla – Moczynianka Moczyń 17:00

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: