PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Jaką rolę w Lechii pełnią jej rezerwy?

Dziś gościem Piłkarskiej Zielonej Góry był Maciej Górecki, trener drugiego zespołu Lechii Zielona Góra. Jego drużyna rywalizuje w Jako IV lidze.

Dotychczas podopieczni Góreckiego wygrali i przegrali po 4 spotkania, ponadto 2 zremisowali. Daje to jedenastą lokatę w tabeli.

Bardzo dobre mecze przeplataliśmy słabymi, właściwie dwa mecze zagraliśmy bardzo słabo. Liczba punktów jest adekwatna do tego, w jakim jesteśmy miejscu, jakim materiałem dysponujemy. Myślę, że jeszcze niejeden mecz wygramy w tej lidze.

Zarząd nie stawia rezerwom za cel konkretnego miejsca w tabeli. Co prawda nie ma mowy o spadku, ale główny cel, to jak największa liczba młodych graczy na boisku.

Żeby ci chłopcy z juniorów młodszych i starszych mieli okazję ocierać się o grę seniorską na poziomie IV ligi. To dla nich najlepszy poziom, żeby w wieku 16-17 lat ocierać się o seniorskie granie. Mamy za sobą dziesięć kolejek i dziesięciu chłopców już zadebiutowało. Trzech zdobyło bramkę, więc myślę, że ten cel jest realizowany. Teraz tylko kwestia ustabilizowania formy.

Rezerwy, jak sama nazwa wskazuje, są naturalnym zapleczem do III-ligowego pierwszego zespołu Lechii. Góreckiego w programie pytaliśmy też o model współpracy obu ekip.

Jeszcze przed okresem przygotowawczym trener Andrzej Sawicki podał mi listę zawodników, których chciałby widzieć w pierwszym zespole, na treningach. Głównie to młodzi zawodnicy. W drugą stronę działa to tak, że do nas na treningi nikt nie schodzi, ale jeżeli mecze się nie pokrywają, to zawodnicy, którzy zagrali mniej minut lub w ogóle w III lidze, przychodzą do nas na IV ligę.

Cała Piłkarska Zielona Góra do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W niej także o piłkarskich wspomnieniach Góreckiego jeszcze jako zawodnika. Jutro rezerwy zagrają w Gubinie z Cariną. Cała rozpiska weekendu poniżej.

  1. kolejka III ligi – sobota

Lechia Zielona Góra – Piast Żmigród (15:00)

  1. kolejka IV ligi – sobota:

Carina Gubin – Lechia II Zielona Góra (15:00)

  1. kolejka klasy okręgowej – sobota:

Zorza Ochla – Chynowianka (17:00)

  1. kolejka klasy okręgowej – niedziela:

Alfa Jaromirowice – Drzonkowianka (16:00)

  1. kolejka A-klasy – sobota:

Ikar Zawada – Budowlani II Lubsko (15:00)

Sparta Łężyca – Czarni Rudno (15:00)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: